עמוד הבית / נפח אימון (Workout Volume)

נפח אימון – מה זה בכלל? כמה נפח אני צריך באימון שלי? כל התשובות בקשר לנפח האימון ועוד.

הגדרה

נפח אימון מתייחס לכמה סטים וכמה חזרות יש לבצע לכל קבוצת שריר בכל אימון. לדוגמא: אימון תאומים עם תרגיל אחד, 4 סטים ו-10 חזרות לסט. זה נפח לדוגמא שבחרנו עבור שריר התאומים.

חשיבות נפח האימון

ככל שהמתאמן מתקדם יותר עליו להעלות את נפח האימון לכל שריר מכיוון שנפח נמוך כבר לא מהווה גירוי מספק לשריר על מנת ליצור תהליך אנאבולי, למשל: מתאמן שרק התחיל מספיק לו תרגיל אחד משמעותי לאותה קבוצת שריר עם 10 חזרות ו3-4 סטים כמו בדוגמא שנתנו לתאומים. מתאמן מתקדם יותר יהיה צריך יותר מזה על מנת להגיע לאפקטיביות מקסימלית מהאימון.

הידעת?


טווחי חזרות שונים בכל סט יכולים להיות גורם מכריע באימונים שלך! אם תבצע הרבה חזרות או קצת מדי חזרות אתה עלול לאבד את האפקטיביות של בניית השריר מהאימון ולקבל תוצאות מינימליות יותר.

שאלות נפוצות

אז כמה נפח אימון אני צריך?

זה משהו שצריך להתאים באופן אישי לכל אחד בהתאם לרמה שלך וכמה זמן אתה מתאמן, אם אתה מתחיל זה יהיה אפקטיבי יותר עבורך לבצע אימונים פחות מפוצלים עם פחות תרגילים ולהשאר בתרגילי הבסיס בעיקר שתפתח טכניקה ומסה התחלתית והעלאה במשקלים מאימון לאימון, כשתהיה מתקדם יותר שיטה זו כבר לא תעבוד ויהיה כדאי להוסיף עוד תרגילים לכל קבוצת שרירים.

מה נחשב נפח אימון מספיק למתאמן מתחיל?

למשל, אם ניקח את שריר הארבע ראשי מספיק יהיה לבצע סקוואטים בלבד כ3-5 סטים עם 10 חזרות באימון רגליים וזהו. לפחות לחודש-חודשיים הראשונים לאימון ולהעלות את המשקל, אחר כך אפשר לשקול אם כדאי להתקדם.

השאר תגובה