עמוד הבית / ורידים בולטים (Vascularity)

רבים הגברים שרוצים ורידים בולטים, בעיקר בידיים, על הכתפיים וכו' – הנשים לרוב מחפשות להיפטר מאותם ורידים שהגברים כל כך רוצים, אז מה עושים? איך משיגים ורידים בולטים? המשיכו לקרוא.

גנטיקה

הגורם המכריע ביותר מה תהיה רמת הנראות של הורידים בגופך והמיקום שלהם היא הגנטיקה, אין מה לעשות עם זה ואין לאן לברוח – הגנטיקה תכתיב בדיוק איפה הורידים יהיו וכמה הם יבלטו וזה הגורם העיקרי שאין לנו שליטה עליו.

אחוז שומן

ככל שאחוז השומן שלנו יהיה נמוך יותר כל יראו יותר את הורידים והם יבלטו יותר, השומן נמצא מעל הורידים וככל שיש יותר שומן הוא ימנע מאיתנו לראות את הורידים, רוצים ורידים בולטים? צריך לעשות חיטוב.

בתמונה ניתן לראות אדם בעל אחוז שומן נמוך וגם מסת שריר יחסית נמוכה:

זרוע של אדם בעל אחוז שומן נמוך וורידים בולטים

נפח שריר

אחד הגורמים העיקריים בכמה הוריד בולט וכמה הוא גדול זה גודל השרירים שמתחתיו, כמו שאמרנו מעל הוריד יש שומן שמסתיר אותו אבל מתחתיו יש שריר שדוחף אותו כלפי מעלה, אז אם יהיה לנו שריר גדול ואחוז שומן נמוך זאת נוסחה מנצחת להגדלת הורידים ולגרום להם לבלוט יותר החוצה.

דרך נוספת בה הגדלת השריר עוזרת להגדיל את הורידים היא בכך שככל שהשריר גדול יותר הוא צורך יותר הספקה של דם ואז גופנו מרחיב את כלי הדם באותו אזור ובכך גדלים הורידים.

בתמונה ניתן לראות אדם בעל אחוז שומן נמוך + מסת שריר גדולה יחסית:

Arm-Veins-Muscle

מזג אוויר

חם לך? הורידים יבלטו יותר. קר לך? הורידים יבלטו פחות – זה עד כדי כך פשוט ונכון. בקלות תוכלו לבדוק את זה ולראות את זה על עצמכם בפעם הבאה שחם או קר לכם.
הסיבה לכך טמונה בזה שגופנו מנסה להגיע לטמפרטורה יציבה כך שלא יהיה לו חם מדי או קר מדי אז כשחם לו הוא מבליט את כלי הדם החוצה על מנת שיפזרו יותר חום החוצה מהגוף ויעזרו לו להתקרר וכשקר לנו הוא עושה את ההפך – מכווץ כלי דם על מנת שיהיה פחות מגע בינם לבין הסביבה החיצונית כך שנפזר פחות חום ונשמור על חום גופנו.

השאר תגובה