עמוד הבית / היפרטרופיה (Hypertrophy)

יכול להיות שיצא לכם לשמוע מישהו משתמש במונח הזה כבר או שאתם פשוט מכירים אותו כבר, כך או כך, תוכלו לקרוא פה מעט ולהכיר את המושג טוב יותר.

הגדרה

היפרטרופיה מתייחסת לגדילה של רקמה בגוף או איבר בגלל הגדלתם התאים עצמם ולא התרבותם, כלומר – אנו לא מגדילים את מספר התאים בשריר אלא מגדילים את הגודל של כל תא וכתוצאה מכך יש שריר גדול יותר בסוף התהליך.

אבולוציה

כמו תורת האבולוציה בין אם אתם מאמינים בה או לא, היא קיימת בגופנו מדי יום בכך שאנו מתאימים את עצמנו לסביבה, השריר מנסה להתאים את עצמו לכך שהוא צריך כמה פעמים בשבוע להזיז משקלים כבדים והוא חייב להתפתח על מנת לעשות זאת, אם נישאר כל הזמן באותו אימון עם אותם משקלים בסופו של דבר נפסיק לגדול מכיוון שהשריר כבר הגיע למה שהוא צריך על מנת לבצע את מה שאנו נותנים לו וזאת הסיבה העיקרית לכך שאנו צריכים תמיד לשנות את האימון, להתקדם במשקלי העבודה וכו'.

הידעת?


היפרטרופיה של השריר יכולה לקרות גם בטווחי חזרות של 15-20 לתרגיל ולא בהכרח 8-12 כמו שנהוג, זה אמנם פחות אפקטיבי אך זה משתנה בין אדם לאדם ואם אתם רגילים לאימון 8-12 כבר תקופה ארוכה אולי כדאי לשנות מדי פעם על מנת ליצור בלבול שריר שיוביל לשינוי לטובה.

הטיפ שלנו


התפתחות השריר מתרחשת בעיקר כשגופנו נח, השקיעו במנוחה יותר ונסו לישון כל לילה 7-9 שעות ולא פחות גם אם אתם לא מרגישים עייפים.

השאר תגובה